Poradnie specjalistyczne
Kinesiomedica Żywiec
Poradnia położniczo-ginekologiczna Kinesiomedica – gdzie i kiedy należy się udać?
W naszej poradni ginekologicznej zapewniamy opiekę w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób żeńskiego układu płciowego.
Z jakimi objawami udać się do ginekologa?
Najczęstsze powody, dla których pacjentki zgłaszają się do gabinetu ginekologicznego, to:
- zaburzenia miesiączkowania (np. nieregularne cykle, plamienia acykliczne)
- stany zapalne pochwy
- niepłodność
- bóle w podbrzuszu
- bardzo bolesne miesiączki i obfite krwawienia, upławy
- świąd i pieczenie pochwy
- zbyt wczesne lub opóźnione dojrzewanie
- ból podczas lub po stosunku (dyspareunia)
- krwawienia podczas lub po stosunku
- suchość pochwy
- objawy ciąży
- nowotwory narządów rodnych
Podchodzimy do pacjentek z jak największą dozą empatii i zrozumienia. Troska o prawidłowy przebieg ciąży pacjentek stanowi ważny element działalności naszej poradni ginekologiczno-położniczej.
Ginekolog – co to za lekarz?
Ginekolog jest lekarzem pełniącym opiekę nad zdrowiem intymnym kobiet. Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób żeńskich narządów płciowych, a także powiązaną z nimi gospodarką hormonalną. Ginekolog posiada wiedzę z zakresu położnictwa, dlatego jest przygotowany do odebrania porodu i zapewnienia kobiecie opieki okołoporodowej. Podstawowe badanie przeprowadzane w gabinecie ginekologicznym składa się z badania podmiotowego, czyli wywiadu z pacjentem, oraz wywiadu przedmiotowego, będącego ogólnym badaniem pacjentki, umożliwiającym ocenę narządów płciowych zewnętrznych i wewnętrznych.
Ginekolog jakie choroby leczy/diagnozuje?
- dolegliwości związane z menopauzą
- wszelkie zaburzenia, niedyspozycje oraz zespoły bólowe, związane z miesiączkowaniem,
- niekontrolowane plamienia występujące pomiędzy cyklami menstruacyjnymi,
- grzybicze, bakteryjne zapalenia sromu, a także pochwy,
- problemy związane z endometrium,
- przerost błony śluzowej macicy,
Jak wygląda przebieg konsultacji ginekologicznej?
Konsultacja ginekologiczna zaczyna się od zebrania wywiadu od pacjentki. Ginekolog zadaje pytania o objawy, z jakimi zmaga się pacjentka (jeśli występują), a także o datę ostatniej miesiączki. Kolejny etap to przeprowadzenie rutynowego badania, w czasie którego lekarz może wykonać konieczne badania, jak m.in. USG transwaginalne czy pobranie próbki do badania cytologicznego.
Czy do lekarza ginekologa potrzeba mieć skierowanie ?
Skierowanie do specjalisty ginekologa nie jest potrzebne, jeżeli konsultacja odbywa się w prywatnej placówce medycznej. Wówczas wystarczy umówić się na wizytę w wybranej przez siebie przychodni, poradni lub szpitalu. Jest ona płatna, jednak niesie za sobą szereg korzyści (m.in. krótki czas oczekiwania na konsultację).
Na prywatną wizytę u ginekologa można umówić w Kinesiomedica Żywiec ul. Leśnianka. Gdzie można znaleźć zaufanych, doświadczonych, lekarzy ginekologów.
Kiedy przyjmuje lekarz ginekolog w Kinesiomedica ?
Ginekolodzy w placówce Kinesiomedica Żywiec przyjmują w każdy wtorek. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: